Skip to main content

Ljushållare ängel trä

Denna ljushållare i trä med änglamotiv är mer än bara en inredningsdetalj – den bär på en känsla av ro och omtanke. Med sitt enkla, handgjorda uttryck och glaset för värmeljus sprider den ett stilla sken som skapar en fridfull atmosfär.

Placera den som en symbol för hopp, tröst och ljus i hemmet, eller ge den som en uppskattad gåva vid dop, konfirmation eller minnesstund. Ljushållaren blir en tidlös dekoration som för tankarna till närhet och omsorg.

Ängeln i trä passar i alla hem och är lika vacker på ett altare, i fönstret eller som en mjuk detalj i vardagsrummet.

Nyhet!
129 kr

För den som älskar mys

Ljushållare Ängel i trä:

  • Storlek: ca 18 cm.

Presenttips: Födelsedagspresent, Inredningspresent, Infyttningspresent, Gåvopresent

All design, tillverkning, paketering och kvalitetskontroll görs i Bali. Alla produkter är handgjorda och är därmed inte helt identiska, vilket gör att varje produkt blir ett unikt exemplar. Det kan förekomma mindre variationer på storlekar, mönster och färger. Varje produkt är unik och tillverkas av material som är snäll mot naturen.